Ładowanie okładki... Przeciągnij okładkę aby zmienić jej pozycję
Szczegóły
Krakowski Dom Aukcyjny® ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę poświęconą twórczości Romana Zakrzewskiego (1955-2014). .. Krakowski Dom Aukcyjny® ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę poświęconą twórczości Romana Zakrzewskiego (1955-2014). Zachęcamy do udziału w wernisażu (14 XII 2023, godz. 18.00).

Prezentowana w galerii Krakowskiego Domu Aukcyjnego wystawa "Między Botticellim i Modiglianim. Malarstwo Romana Zakrzewskiego" pozwala prześledzić rozwój i zmiany jakie zachodziły w twórczości malarza przez niemal dwie ostatnie dekady jego twórczości - od połowy lat 90. do roku 2011.
Malarstwo Romana Zakrzewskiego to autorski, poetycki świat kobiecego portretu, oplatającego widza lirycznym nastrojem. Jego sztuka budzi niezapomniane wrażenia estetyczne, rozpieszczając wysmakowaną kolorystyką, idealną linią i mistrzowsko opanowanym warsztatem.
Obecnie obrazy Romana Zakrzewskiego spotykają się z dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Prace artysty ze względu na swoje walory formalne, indywidualny styl i odwołania do klasyków europejskiej historii sztuki przemawiają zarówno do miłośników sztuki dawnej, jak i współczesnej.

Wystawie towarzyszy katalog z artykułami na temat życia i twórczości Romana Zakrzewskiego.

Kuratorzy wystawy: Agnieszka Julia Stefańczyk, Zuzanna Mortka-Król

Patronat medialny: Artinfo.pl

14 grudnia (czwartek) 2023 o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy.
Ekspozycja potrwa od 15 grudnia 2023 roku do 19 stycznia 2024 roku. Obiekty można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do siedziby Krakowskiego Domu Aukcyjnego na ul. Starowiślnej 14 w Krakowie.
Więcej
Strumień wiadomości
Własne firltry
Brak filtrów własnych
Attendees (1)
Zalogowani uczestnicy
Nie znaleziono zalogowanych uczestników.
Albumy (2)
Brak dostępnych zdjęć
Brak dostępnych zdjęć
Filmy (0)
Brak załadowanych filmów.

Attendees

Ryszard Lachman
Ryszard Lachman
  1. Właściciel Biorą udział
Jeszcze nikt nie został uczestnikiem.
Unable to load tooltip content.