Wyszykiwanie wydarzeń blisko ciebie
Wydarzenia
Gru
07

Bogdan KORCZOWSKI - KARTONTEKA CRICOTEKA Cracovie

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   7th Gru, 2018 18:00 - 13th Sty, 2019 18:00
Exposition KORCZOWSKI KARTONTEKA Hommage à Tadeusz Kantor Vernissage le 7 décembre 2018 à 18h exposition du 8 décembre 2018 prolongation au 13 janvier 2019. CRICOTEKA de Cracovie Musée de Tadeusz... Exposition KORCZOWSKI KARTONTEKA
Hommage à Tadeusz Kantor
Vernissage le 7 décembre 2018 à 18h
exposition du 8 décembre 2018 prolongation au 13 janvier 2019.
CRICOTEKA de Cracovie Musée de
Tadeusz Kantor.
Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków
Gru
07

Łukasz Stokłosa 100 widokow

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   7th Gru, 2018 19:00 - 9th Lut, 2019 17:00 - UTC
Co zobaczymy na wystawie? We wrześniu 2017 roku Łukasz Stokłosa, pod wrażeniem wystawy „Architektura nocy”, na której prezentowaliśmy gwasze Janusza Tarabuły z lat 50., zaczął malować nieduże obrazy n... Co zobaczymy na wystawie?
We wrześniu 2017 roku Łukasz Stokłosa, pod wrażeniem wystawy „Architektura nocy”, na której prezentowaliśmy gwasze Janusza Tarabuły z lat 50., zaczął malować nieduże obrazy na tekturkach w technice gwaszu. Praca w nowej technice okazała się bardzo udana. Niemal wszystkie widoki to krajobrazy Europy – bardzo rozległe, oglądane z wysokiej perspektywy, albo intymne, tajemnicze, fragmentaryczne. Wenecja, Wiedeń, Neapol, Pompeje, Casserta, Kew Gardens, Wersal… Różne są pory roku, różne pory dnia i nocy, różne miasta i ogrody. Tym, co zwraca szczególną uwagę, jest ilość i subtelność efektów luministycznych, niespotykana w malarstwie współczesnym. Znakomita technika Stokłosy nie dziwi wielbicieli jego malarstwa świadomych, że mistrzami krakowskiego artysty są Gerhard Richter i David Hockney. Widoki malowane z zasobów wyobraźni, bez pośrednictwa fotografii, są autonomicznymi rozważaniami malarskimi, które zapowiadają nowy etap w twórczości artysty. Tytuł nawiązuje do „100 słynnych widoków Edo” Hiroshige Utagawy. Na wystawie pokażemy kilkadziesiąt nowych prac.


Katalog
Wystawie „One Hundred Views” towarzyszy katalog kolekcjonerski z przedmową Geneviève Bernard i Gastona Vieux, w nakładzie 50 egz. numerowanych i sygnowanych przez artystę. Jest to catalogue raisonné wszystkich gwaszy namalowanych w okresie od września 2017 do końca listopada 2018. Jak zauważa dr Vieux: „Oglądanie gwaszy Stokłosy bywa kojące, jak oglądanie obrazów starych Holendrów: wełniste drzewa, półprzejrzyste morze, sugestia nieskończonej perspektywy powietrznej. A kiedy się uspokoisz i poddasz nastrojowi, dojdziesz do wniosku, że wszystko to zostało uszyte z niepokoju”. Zapraszamy!
Gru
10

„Mieszkanka krakowska” – Ronda Bautista wystawa malarstwa, instalacji i multimediów

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   10th Gru, 2018 15:00 - 31st Gru, 2018 15:30 - UTC
„Mieszkanka krakowska” to wybór prac zrealizowanych między 2012 a 2018 r. Przedstawione motywy zostały zaczerpnięte z najbliższego otoczenia miejskiego. Wystawa porusza różne problemy, które nieuchron... „Mieszkanka krakowska” to wybór prac zrealizowanych między 2012 a 2018 r. Przedstawione motywy zostały zaczerpnięte z najbliższego otoczenia miejskiego. Wystawa porusza różne problemy, które nieuchronnie pojawiają się w mieście i które przyciągają moją uwagę. Przestrzeń publiczna jest zaśmiecona chaosem wizualnym, zanieczyszczeniem krajobrazu przez nadmiar reklam, informacji i przedmiotów. Ma to wpływ na naszą jakość życia w mieście. Wystawa prezentuje różnorodność tematów znalezionych w miejskim otoczeniu, pozornie ze sobą niezwiązanych, ale jednak nieodległych od siebie. Jak na nie reagujemy?
Gru
11

Ewa Hoppe-Nowicka – malarstwo

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   11th Gru, 2018 15:00 - 10th Sty, 2019 15:30 - UTC
wernisaż wystawy – 13 grudnia 2018 r. (czwartek), g. 18.00, Czarna Galeria CENTRUM Fosylia Czasu – Szara Galeria W Szarej Galerii CENTRUM zaprezentowane będą kolaże z cyklu Fosylia czasu, w którym... wernisaż wystawy – 13 grudnia 2018 r. (czwartek), g. 18.00, Czarna Galeria CENTRUMFosylia Czasu – Szara Galeria
W Szarej Galerii CENTRUM zaprezentowane będą kolaże z cyklu Fosylia czasu, w którym opuszczony krajobraz przemysłowy staje się przestrzenią romantyczną i tajemniczą zarazem, odrealnione sylwetki nieczynnych już hut i fabryk uwodzą subtelną i nostalgiczną aurą. W nieco surrealistycznej manierze kontrastujące ze sobą poetyki – industrialna i liryczno-ekspresyjna – zostały połączone.

Pejzaż Miejski – Czarna Galeria
W Czarnej Galerii CENTRUM przedstawione zostaną obrazy inspirowane śródziemnomorskimi podróżami artystki (Sycylia, Hiszpania, Malta, Tunezja, Maroko). Tym razem widoki miast i portów stają się pretekstem do gry abstrakcyjnych form mozaikowych. Rzeczywistość jest uproszczonym tworzywem konstrukcyjnym, z którego malarka wydobywa kolorystyczno-geometryczne rytmy. Szczególną fascynacją były dla artystki arabskie, średniowieczne medyny, labirynty wąskich uliczek będące sercem tamtejszego miejskiego życia. Ten relikt, kultury miast orientu trwającej w niezmienionym od stuleci kształcie, powoli cofa się przed naporem globalizacji niesionej przez turystykę. Jest to kolejny motyw przemijania, jak w przypadku opuszczonych fabryk. Artystka zdaje się powtarzać za Heraklitem Panta rhei.
Obecnie nie ma żadnych zaplanowanych wydarzeń. Bądź pierwszą osobą która coś doda!
Unable to load tooltip content.