Wyszykiwanie wydarzeń blisko ciebie
Wydarzenia
Wrz
02

„Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   2nd Wrz, 2021 12:00 - 31st Paź, 2021 13:30
„Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 18.00 „Łemkowyna” to w miejscowym dialekcie nazwa r... „Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 18.00

„Łemkowyna” to w miejscowym dialekcie nazwa regionu obejmującego tereny Beskidu Niskiego, a zamieszkałego przez ludność o odrębnej kulturze i języku. Istotną rolę w kształtowaniu świadomości i kultury Łemków odegrał Kościół wschodni – prawosławny i grekokatolicki. Mimo tragedii wojen i akcji masowych wysiedleń, Łemkowie zachowali świadomość grupową, co pozwala im kultywować swe tradycje oraz szeroko propagować bogaty dorobek kulturalny.

Chciałbym, aby prezentowana wystawa stała się przyczynkiem do zrozumienia historii Łemków. Pragnąłem w zdjęciach zawrzeć niepowtarzalny klimat tych terenów, z ich wielokulturową tradycją , a jednocześnie zwrócić uwagę odbiorcy na ciężką dolę ( i tak już bardzo doświadczonych przez historię) współcześnie mieszkających tu ludzi.
– Zbigniew Podsiadło
Wrz
08

„Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   8th Wrz, 2021 12:00 - 17th Paź, 2021 13:30
„Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Zapraszamy na plenerową wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego w wyjątkowej przestrzen... „Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Zapraszamy na plenerową wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego w wyjątkowej przestrzeni – na Rynku NCK.

Czy zastanawiamy się czasem nad tym gdzie najczęściej patrzymy? Zwykle przed siebie, bo tak najłatwiej i najwygodniej lub w dół, pod nogi, kiedy wiemy, że droga jest kręta, wyboista i łatwo można się potknąć. W górę patrzymy dużo rzadziej. Najczęściej wtedy, gdy słyszymy szum silników samolotu lub odgłosy przelatujących nad głowami ptaków. Czasem też w nocy, kiedy na gwieździstym niebie wypatrujemy drogi mlecznej lub wielkiej niedźwiedzicy. Okazuje się, że fotografowie dużo częściej patrzą w górę: szukają ciekawego ułożenia obłoków, obserwują z dołu korony drzew, wyszukują architektonicznych detali, patrzą na ozdobne dachówki lub wśród liści drzew wypatrują ukrywających się ptaków i zwierząt.

Wystawa „Popatrz w górę” to zbiór 31 fotografii 31 autorów – członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Zapraszamy do jej obejrzenia i przekonania się jak wiele można zaobserwować zadzierając głowę w górę. Może od dziś częściej będziemy zauważać to, co ponad głowami?

– Monika Stachnik-Czapla, Prezes Krakowskiego Klubu Fotograficznego
Wrz
23

wystawa OK! art w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   23rd Wrz, 2021 22:00 - 23rd Paź, 2021 15:00
wystawa OK! art Galeria Miejska we Wrocławiu 24.09 - 23.10.2021 wstęp wolny W ramach organizowanej przez Galerię Miejską wystawy, publiczność będzie miała okazję zapoznać się z bogatym materiałe... wystawa OK! art
Galeria Miejska we Wrocławiu
24.09 - 23.10.2021
wstęp wolny

W ramach organizowanej przez Galerię Miejską wystawy, publiczność będzie miała okazję zapoznać się z bogatym materiałem archiwalnym i fotograficznym dokumentującym realizowane przez lata projekty fundacji (w tym Kolorowe Podwórka Nadodrza). Na ekspozycji znajdą się również autonomiczne dzieła założycieli OK! artu, Witolda Liszkowskiego, Mariusza Mikołajka i Jana Mikołajka.

Bezpośrednim impulsem ich powstania były doświadczenia współpracy artystów z lokalnymi społecznościami. Dopełnieniem pokazu będą prace związanych z fundacją plastyków-amatorów. O idei przyświecającej wystawie Jan Mikołajek mówi w ten sposób: Ekspozycja w Galerii Miejskiej będzie podsumowaniem dotychczasowych efektów naszej pracy.

Okazją do zastanowienia się nad jej przebiegiem, ale też nad tym, w którym kierunku powinna ona pójść w przyszłości. Poza tym, dla nas, a także dla ludzi z nami współpracujących będzie ona ważnym śladem tego, co się wydarzyło.

Wystawa potrwa do 23 października 2021 roku.
Kuratorką ekspozycji jest Katarzyna Zahorska.
Obecnie nie ma żadnych zaplanowanych wydarzeń. Bądź pierwszą osobą która coś doda!
Unable to load tooltip content.