Ładowanie okładki... Przeciągnij okładkę aby zmienić jej pozycję
Szczegóły
W październiku 1984 roku, jako członek delegacji Młodzieżowej Rady Okręgowej, miałem sposobność pierwszy raz w życiu odw.. W październiku 1984 roku, jako członek delegacji Młodzieżowej Rady Okręgowej, miałem sposobność pierwszy raz w życiu odwiedzić Kraków i Polskę. Podróż „za żelazną kurtynę” była dla mnie przygodą, a Kraków i jego mieszkańcy zachwycili mnie od pierwszego dnia. Przypadkiem w składzie naszej grupy obok dr. Ulricha Malego, późniejszego bumistrza Norymbergi, był także Joachim Renisch, ówczesny dyrektor Gemeinschaftshaus Langwasser. To on rozpoczął nawiązywanie kontaktów między swoją placówką, a rok wcześniej otwartym Nowohuckim Centrum Kultury, które i ja miałem okazję poznać. Wtedy nawet nie podejrzewałem, że w 1999 roku, piętnaście lat po tamtej wizycie, wrócę do Krakowa jako oficjalny przedstawiciel Gemeinschaftshaus. Jako nowo mianowany szef placówki w Langwasser postanowiłem kontynuować partnerstwo zawiązane w 1987 roku przez Joachima Renischa i ówczesnego dyrektora NCK Ferdynanda Nawratila.

Pod koniec lutego 2024 roku odejdę w stan spoczynku. To okazja do refleksji nie tylko nad moją ścieżką zawodową w strukturach Urzędu do Spraw Kultury i Wypoczynku Miasta Norymbergi, ale także czas na wspominanie dziesięciu podróży do Krakowa i 37 lat partnerstwa między naszymi instytucjami, które przypadło mi w udziale kształtować przez minione ćwierć wieku. Obok różnorodnych projektów, które wspólnie powołaliśmy do życia, zapadła mi w pamięć poruszająca polska gościnność i spotkania z ludźmi w Krakowie – z koleżankami i kolegami w NCK, artystkami i artystami, osobami sprawującymi oficjalne funkcje w polityce i administracji miejskiej, a także spotkania w czasie wydarzeń kulturalnych oraz podczas zwiedzania miasta.

Na mojej wystawie pokazuję wspomnienia z wizyt w Krakowie, osobiste fotograficzne impresje, które powstawały w latach 1984 -2017. Tymi zdjęciami pragnę oficjalnie pożegnać się z dyrektorem Zbigniewem Grzybem i jego zespołem z Nowohuckiego Centrum Kultury. Jestem jednak pewien, że nie jest to moja ostatnia podróż do Krakowa.

– Walter Müller-Kalthöner (Norymberga)
Więcej
Strumień wiadomości
Własne firltry
Brak filtrów własnych
Zalogowani uczestnicy
Nie znaleziono zalogowanych uczestników.
Albumy (1)
Filmy (0)
Brak załadowanych filmów.

Attendees

Nowohuckie Centrum Kultury
Nowohuckie Centrum Kultury
  1. Właściciel Biorą udział
Jeszcze nikt nie został uczestnikiem.
Unable to load tooltip content.