Wyszykiwanie wydarzeń blisko ciebie
Wrz, 2021
Wydarzenia wedle miesięcy
Wrz
02

„Madagaskar – wyspy wyobraźni” – wystawa fotografii Reginy Lipeckiej

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   2nd Wrz, 2021 12:00 - 30th Wrz, 2021 13:15
„Madagaskar – wyspy wyobraźni” – wystawa fotografii Reginy Lipeckiej Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 17.00 Zawsze przyciągały mnie ... „Madagaskar – wyspy wyobraźni” – wystawa fotografii Reginy Lipeckiej
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 17.00



Zawsze przyciągały mnie wyspy… Moim wielkim marzeniem w dzieciństwie było zobaczyć daleką wyspę Madagaskar, ale wydawało mi się to nierealne jak lot na księżyc… Kiedy kilkadziesiąt lat później, o zachodzie słońca stanęłam pośród baobabów w słynnej alei obok Morondavy, czułam niezwykłą radość, spełnienie. Lot na księżyc stał się rzeczywistością… Mogłam postawić stopę na Nosy Iranja. Nosy Be, Nosy Komba, Sainte Marie, w miejscach, w które dawniej jedynie wpatrywałam się na mapie.
  1.   Nowohuckie Centrum Kultury
  2.   1
Wrz
02

„Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   2nd Wrz, 2021 12:00 - 31st Paź, 2021 13:30
„Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 18.00 „Łemkowyna” to w miejscowym dialekcie nazwa r... „Łemkowyna” – wystawa fotografii Zbigniewa Podsiadło
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Wernisaż wystawy – 2 września (czwartek), g. 18.00

„Łemkowyna” to w miejscowym dialekcie nazwa regionu obejmującego tereny Beskidu Niskiego, a zamieszkałego przez ludność o odrębnej kulturze i języku. Istotną rolę w kształtowaniu świadomości i kultury Łemków odegrał Kościół wschodni – prawosławny i grekokatolicki. Mimo tragedii wojen i akcji masowych wysiedleń, Łemkowie zachowali świadomość grupową, co pozwala im kultywować swe tradycje oraz szeroko propagować bogaty dorobek kulturalny.

Chciałbym, aby prezentowana wystawa stała się przyczynkiem do zrozumienia historii Łemków. Pragnąłem w zdjęciach zawrzeć niepowtarzalny klimat tych terenów, z ich wielokulturową tradycją , a jednocześnie zwrócić uwagę odbiorcy na ciężką dolę ( i tak już bardzo doświadczonych przez historię) współcześnie mieszkających tu ludzi.
– Zbigniew Podsiadło
  1.   Nowohuckie Centrum Kultury
  2.   1
Wrz
08

„Pięćdziesiąt lat z obiektywem” – wystawa fotografii Paolo Prando

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   8th Wrz, 2021 12:00 - 26th Wrz, 2021 13:30
„Pięćdziesiąt lat z obiektywem” – wystawa fotografii Paolo Prando Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Wernisaż wystawy – 8 września (środa), g. 18.00 Fotografie prezentowane na wystawie... „Pięćdziesiąt lat z obiektywem” – wystawa fotografii Paolo Prando
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Wernisaż wystawy – 8 września (środa), g. 18.00

Fotografie prezentowane na wystawie zostały wybrane przez samego autora w celu przedstawienia jego drogi artystycznej i ewolucji zainteresowań, poczynając od pierwszych czarno-białych zdjęć „może bez wartości artystycznych, ale dla mnie ważnych” – wyjaśnia autor, które jednakże zaczęły zdobywać uznanie w konkursach.
  1.   Nowohuckie Centrum Kultury
  2.   1
Wrz
08

„Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   8th Wrz, 2021 12:00 - 17th Paź, 2021 13:30
„Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Zapraszamy na plenerową wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego w wyjątkowej przestrzen... „Popatrz w górę” – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Zapraszamy na plenerową wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego w wyjątkowej przestrzeni – na Rynku NCK.

Czy zastanawiamy się czasem nad tym gdzie najczęściej patrzymy? Zwykle przed siebie, bo tak najłatwiej i najwygodniej lub w dół, pod nogi, kiedy wiemy, że droga jest kręta, wyboista i łatwo można się potknąć. W górę patrzymy dużo rzadziej. Najczęściej wtedy, gdy słyszymy szum silników samolotu lub odgłosy przelatujących nad głowami ptaków. Czasem też w nocy, kiedy na gwieździstym niebie wypatrujemy drogi mlecznej lub wielkiej niedźwiedzicy. Okazuje się, że fotografowie dużo częściej patrzą w górę: szukają ciekawego ułożenia obłoków, obserwują z dołu korony drzew, wyszukują architektonicznych detali, patrzą na ozdobne dachówki lub wśród liści drzew wypatrują ukrywających się ptaków i zwierząt.

Wystawa „Popatrz w górę” to zbiór 31 fotografii 31 autorów – członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Zapraszamy do jej obejrzenia i przekonania się jak wiele można zaobserwować zadzierając głowę w górę. Może od dziś częściej będziemy zauważać to, co ponad głowami?

– Monika Stachnik-Czapla, Prezes Krakowskiego Klubu Fotograficznego
  1.   Nowohuckie Centrum Kultury
  2.   1
Wrz
10

WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   10th Wrz, 2021 12:00 - 5th Paź, 2021 13:30
WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Wernisaż wystawy – 9 września (czwartek), g. 18.00, wstęp za zaproszeniami Najlepsze fotografie prasowe już po raz ... WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII
Wernisaż wystawy – 9 września (czwartek), g. 18.00, wstęp za zaproszeniami



Najlepsze fotografie prasowe już po raz czwarty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie! Na wystawie zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w konkursie organizowanym przez Fundację World Press Photo – na 64. edycję konkursu napłynęło przeszło 74 tysiące zdjęć nadesłanych przez ponad 4 tysiące fotografów ze 130 krajów.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy: Karolina Jonderko – II miejsce w kategorii projektów długoterminowych (fotoreportaż „Odrodzenie”), Natalia Kepesz – III miejsce w kategorii Portrety (cykl reportażowych zdjęć portretowych pod tytułem „Niewybuch”) oraz Tomasz Markowski – III miejsce w kategorii Sport (dynamiczne zdjęcie kraksy rowerowej podczas Tour de Pologne).
  1.   Nowohuckie Centrum Kultury
  2.   1
Wrz
23

wystawa OK! art w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   23rd Wrz, 2021 22:00 - 23rd Paź, 2021 15:00
wystawa OK! art Galeria Miejska we Wrocławiu 24.09 - 23.10.2021 wstęp wolny W ramach organizowanej przez Galerię Miejską wystawy, publiczność będzie miała okazję zapoznać się z bogatym materiałe... wystawa OK! art
Galeria Miejska we Wrocławiu
24.09 - 23.10.2021
wstęp wolny

W ramach organizowanej przez Galerię Miejską wystawy, publiczność będzie miała okazję zapoznać się z bogatym materiałem archiwalnym i fotograficznym dokumentującym realizowane przez lata projekty fundacji (w tym Kolorowe Podwórka Nadodrza). Na ekspozycji znajdą się również autonomiczne dzieła założycieli OK! artu, Witolda Liszkowskiego, Mariusza Mikołajka i Jana Mikołajka.

Bezpośrednim impulsem ich powstania były doświadczenia współpracy artystów z lokalnymi społecznościami. Dopełnieniem pokazu będą prace związanych z fundacją plastyków-amatorów. O idei przyświecającej wystawie Jan Mikołajek mówi w ten sposób: Ekspozycja w Galerii Miejskiej będzie podsumowaniem dotychczasowych efektów naszej pracy.

Okazją do zastanowienia się nad jej przebiegiem, ale też nad tym, w którym kierunku powinna ona pójść w przyszłości. Poza tym, dla nas, a także dla ludzi z nami współpracujących będzie ona ważnym śladem tego, co się wydarzyło.

Wystawa potrwa do 23 października 2021 roku.
Kuratorką ekspozycji jest Katarzyna Zahorska.
  1.   Galeria Miejska we Wrocławiu
  2.   1
Wrz
24

XI Aukcja Dzieł Sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego - wystawa przedaukcyjna

  1.   Wystawa
  2.   Otwarte wydarzenie
  1.   24th Wrz, 2021 - 13th Paź, 2021
Krakowski Dom Aukcyjny ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę przedaukcyjną prezentującą wszystkie obiekty z katalogu XI Aukcji Dzieł Sztuki. Wystawa trwać będzie od 24 września do 13 października w ... Krakowski Dom Aukcyjny ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę przedaukcyjną prezentującą wszystkie obiekty z katalogu XI Aukcji Dzieł Sztuki. Wystawa trwać będzie od 24 września do 13 października w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków]. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, wstęp bezpłatny.
Z pełnym katalogiem obejmującym szczegółowe informacje o dziełach można się zapoznać na stronie internetowej Krakowskiego Domu Aukcyjnego.

W ramach ekspozycji zobaczyć można aż 90 prac z kategorii polskiej sztuki dawnej i współczesnej - rysunki, obrazy oraz rzeźby.

Katalog aukcyjny otwierają obrazy jednego z najpopularniejszych wśród kolekcjonerów artystów krakowskich związanych z nurtem realizmu – Jerzego Kossaka. Na wystawie koneserzy obejrzą zarówno kompozycje o tematyce napoleońskiej, ułańskiej, jak i rodzajowej.
Miłośników malarstwa realistycznego zainteresować mogą także obrazy olejne Antoniego Gramatyki, Mieczysława Krzyżaka, Juliusza Słabiaka czy Stanisława Gibińskiego. Na wystawie prezentowany jest również imponujący zespół dziesięciu prac (olejnych i akwarelowych) cieszącego się coraz większym uznaniem historyków i kolekcjonerów Adama Setkowicza.

Po raz kolejny, niezmiennie, oferta aukcyjna Krakowskiego Domu Aukcyjnego obejmuje interesujący przekrój dzieł Wlastimila Hofmana. W ramach ekspozycji zobaczyć można zarówno symboliczne, olejne kompozycje z lat 30., subtelny "Portret dziewczynki ze stokrotką" , jak i bliskowschodnie rysunki artysty z okresu II wojny światowej.

Wystawa przedaukcyjna może zainteresować również koneserów polskiego koloryzmu i jego oddziaływań w sztuce późniejszej. W Krakowskim Domu Aukcyjnym pokazywane są pejzaże Emila Krchy i Czesława Rzepińskiego, "muzyczna" martwa natura Jana Szancenbacha czy syntetycznie potraktowany krajobraz znad Oławy autorstwa Mariana Poźniaka.

Do odwiedzenia galerii KDA zapraszamy również koneserów sztuki współczesnej i najnowszej. W katalogu figurują dzieła klasyków współczesności i najbardziej rozpoznawalnych artystów przełomu XX i XXI wieku, by wymienić tylko florystyczną akwarelę Zbysława Maciejewskiego, tulipany Edwarda Dwurnika, wanitatywną martwą naturę Stanisława Rodzińskiego, figuralną kompozycję Antoniego Fałata czy energetyczne obrazy Andrzeja Fogtta.

Kategorię rzeźby na aukcji reprezentują prace Igora Mitoraja, Bolesława Chromego oraz Jędrzeja Wowro. Ostatnia ze wspomnianych pozycji może przykuć uwagę amatorów sztuki ludowej, którym zwracamy uwagę również na gwasz Karola Kostura oraz kompozycję autorstwa Marii Wnęk.
  1.   Ryszard Lachman
  2.   1
W tym dniu nie ma żadnych wydarzeń.
Unable to load tooltip content.