Wyszykiwanie wydarzeń blisko ciebie
Wrz, 2020
Wydarzenia wedle miesięcy
Wrz
01

Kultura odporna

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   1st Wrz, 2020 13:00 - 29th Wrz, 2020 14:30
Kultura odporna Wystawa prac 11 artystów, które zostały zakupione przez Urząd Miasta Krakowa do zbiorów Galerii CENTRUM NCK w ramach programu „Zakup dzieł” wspierającego twórców Krakowa w czasie pand... Kultura odporna
Wystawa prac 11 artystów, które zostały zakupione przez Urząd Miasta Krakowa do zbiorów Galerii CENTRUM NCK w ramach programu „Zakup dzieł” wspierającego twórców Krakowa w czasie pandemii.

Autorzy:
Tamara Berdowska,
Iwo Birkenmajer,
Mariusz Dudek
Andrzej Górnisiewicz,
Dariusz Milczarek,
Leszek Oprządek,
Monika Pałka,
Grzegorz Siembida,
Jacek Sroka,
Joanna Styrylska-Gałażyn,
Serge Vasilendiuc.
 1.   Nowohuckie Centrum Kultury
 2.   1
Wrz
03

„Może marzenia to są, a może sny” – wystawa fotografii Ewy i Janusza Gajewskich

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   3rd Wrz, 2020 13:00 - 31st Paź, 2020 14:15
„Może marzenia to są, a może sny” – wystawa fotografii Ewy i Janusza Gajewskich Wernisaż wystawy – 10 września (czwartek), g. 18.00 Wystawa członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego z okazj... „Może marzenia to są, a może sny” – wystawa fotografii Ewy i Janusza Gajewskich
Wernisaż wystawy – 10 września (czwartek), g. 18.00Wystawa członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego z okazji 65-lecia stowarzyszenia.

Przez większość czasu nie zastanawiamy się nad otaczającym nas światem. On przecież po prostu jest. Pochłania nas rutyna codzienności. Często żyjemy nieświadomi istnienia otaczającego nas piękna. Fotografia zatrzymuje je w kadrze. Dzięki niej możemy podziwiać umykającą nam rzeczywistość, pozwala także ujrzeć szczegóły, z których istnienia dotąd nie zdawaliśmy sobie sprawy. Dzięki grze barw i kształtów rozbudza drzemiącą w nas ciekawość, uruchamia często zastałe tryby wyobraźni. Sprawia, że trudno określić gdzie zaczyna, a gdzie kończy się granica pomiędzy rzeczywistym, a nierzeczywistym. Bo co jeśli obraz w kałuży nie jest tylko lustrzanym odbiciem, a przejściem do innego świata, w którym toczy się zwyczajne, równoległe do naszego życie? Co jeśli dystyngowana dama za szybą nie jest tylko manekinem? Po pracy wraca do domu utulić swe dzieci do snu, po czym starannie wybiera kolejną suknię na nowy dzień pracy. Tak oto, w sposób niepowtarzalny i prowokujący, nieznane piękno Krakowa przedstawiają Ewa i Janusz Gajewscy.

Przenoszą nas w świat pełen niedokończonych historii i sennych marzeń. Ich fotografie, niczym dzieła impresjonistycznych malarzy, stanowią zapis subiektywnych doznań w zetknięciu z tajemniczym krajobrazem miasta.

Fotografia to ich życiowa pasja, która połączyła ich drogi na zawsze. Obydwoje uwielbiają podróżować, zachwycać się otaczającym światem i uwieczniać niezapomniane chwile w migawce aparatu fotograficznego. Podążając za słowami Roberta Bressona, fotografując starają się pokazać to, czego bez nich, nikt by nie zobaczył.

Marzena Maciejczyk
Wrz
04

FOCUS ON FASHION – międzynarodowa wystawa fotografii mody

 1.   Wystawa
 2.   Otwarte wydarzenie
 1.   4th Wrz, 2020 13:00 - 20th Wrz, 2020 14:30
FOCUS ON FASHION – międzynarodowa wystawa fotografii mody Wernisaż wystawy – 8 września (wtorek), g. 18.00 Focus on Fashion to nie tylko okazja do zapoznania się z najlepszą współczesną fotog... FOCUS ON FASHION – międzynarodowa wystawa fotografii mody
Wernisaż wystawy – 8 września (wtorek), g. 18.00Focus on Fashion to nie tylko okazja do zapoznania się z najlepszą współczesną fotografią mody, lecz również do zanurzenia się w kulturowej i estetycznej różnorodności. Na wystawie podziwiać będzie można prace fotografów mody z wielu zakątków świata, zajrzymy więc do niezwykłego świata wyobraźni artystów z m.in. Serbii, Ukrainy, Rosji, Hiszpanii, Izraela, a także rodzimych talentów, wśród nich studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Przede wszystkim jednak Focus on Fashion to owoc wyjątkowego mariażu mody oraz fotografii: na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia będące efektem współpracy fotografów i projektantów mody skupionych w międzynarodowej społeczności twórczej wokół Krakowskich Szkół Artystycznych.
 1.   Nowohuckie Centrum Kultury
 2.   1
W tym dniu nie ma żadnych wydarzeń.
Unable to load tooltip content.